The updated daily fight schedule

I obsess so you don't have to

Share Fight Freaks Unite

February 17: Uncasville, Conn. (Showtime)

Mark Reyes Jr. vs. Janelson Bocachica, 10 rounds, welterweights

Vladimir Shishkin vs. Sena Agbeko, 10 rounds, super middleweights

Alejandro Guerrero vs. Abraham Montoya, 8 rounds, lightweights

George Arias vs. Joel Caudle, 6 rounds, heavyweights

Timur Kerefov vs. TBA, 8 rounds, middleweights

February 19: Bolton, England (ESPN+)

Sean McComb vs. Gavin Gwynne, 12 rounds, for vacant Commonwealth lightweight title

Darren Tetley vs. Samuel Antwi, 10 rounds, welterweights

DP Carr vs. Dean Dodge, 10 rounds, junior lightweights

Mark McKeown vs. Brad Daws, 6 rounds, junior lightweights

Pierce O'Leary vs. Irvin Magno, 6 rounds, junior welterweights

Elliott Whale vs. Jamie Stewart, 6 rounds, welterweights

Mohammed Sameer vs. Kearon Thomas, 4 rounds, middleweights

Paddy Donovan vs. Siar Ozgul, 6 rounds, welterweights

February 20: Las Vegas (ESPN)

Miguel Berchelt vs. Oscar Valdez, 12 rounds, for Berchelt’s WBC junior lightweight title

Gabriel Flores Jr. vs. Jayson Velez, 10 rounds, junior lightweights

Esquiva Falcao vs. Artur Akavov, 10 rounds, middleweights

Elvis Rodriguez vs. Luis Alberto Veron, 6 or 8 rounds, junior welterweights

Xander Zayas vs. James Martin, 6 rounds, welterweights

Bryan Lua vs. Frevian Gonzalez, 6 rounds, junior lightweights

Sonny Conto vs. Waldo Cortes, 4 rounds, heavyweights

Javier Martinez vs. Billy Wagner, 4 rounds, middleweights

Omar Rosario vs. Uriel Villanueva, 4 rounds, welterweights

February 20: Uncasville, Conn. (Showtime)

Adrien Broner vs. Jovanie Santiago, 12 rounds, junior welterweights

Otto Wallin vs. Dominic Breazeale, 12 rounds, heavyweights

Robert Easter Jr. vs. Ryan Martin, 10 rounds, junior welterweights

Juan Jose Velasco vs. Zachary Ochoa, 10 rounds, junior welterweights

Rau’shee Warren vs. Sharone Carter, 10 rounds, bantamweights

Romuel Cruz vs. TBA, 4 rounds, junior featherweights

February 20: London (DAZN)

David Avanesyan vs. Josh Kelly, 12 rounds, for Avanesyan’s European welterweight title

Robbie Davies Jr. vs. Gabriel Valenzuela, 10 rounds, junior welterweights

Florian Marku vs. Rylan Charlton, 10 rounds, welterweights

Jordan Gill vs. Cesar Juarez, 10 rounds, featherweights

Johnny Fisher vs. Matt Gordon, 4 rounds, heavyweights

February 20: Miami

Harold Calderon vs. Jonathan Enez, 10 rounds, welterweights

Kanat Islam vs. Obadai Sai, 10 rounds, middleweights

Kingdamon Antoine vs. Daniel Coronel, 6 rounds, junior featherweights

Raul Chirino vs. Julio Buitrago, 8 rounds, featherweights

Cortez Dunston vs. Joseph Coats, 4 rounds, heavyweights

Gaspard Pierre vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights

Jayvon Garnett vs. Jonathan Lecanos Ramos, 6 rounds, featherweights

Dimash Niyazov vs. Jonathan Hernan Godoy, 6 rounds, lightweights

Bryce Henry vs. Terry Roscoe, 4 rounds, welterweights

Chauncey Grace vs. Manuel Lara, 6 rounds, lightweights

Maliek Montgomery vs. Anthony Zender, 6 rounds, lightweights

February 20: Villa Carlos Paz, Argentina

Jorge Barrios vs. Jonathan Barros, 10 or 12 rounds, junior welterweights

February 20: Hamburg, Germany

Zhan Kossobutskiy vs. Onoriode Ehwarieme, 12 rounds, heavyweights

James Kraft vs. Malkhaz Sujashvili, 8 rounds, light heavyweights

Toni Kraft vs. Rostam Ibrahim, 8 rounds, super middleweights

February 21: Corona, Calif. (ThompsonBoxing .com)

Richard Brewart Jr. vs. Nathan Weston, 6 rounds, middleweights

Arnold Dinong vs. Katsuma Akitsugi, 6 rounds, junior featherweights

Nelson Oliva vs. Uriel Gonzalez, 4 rounds, middleweights

February 26: Milan, Italy (DAZN)

Daniele Scardina vs. Cesar Nunez, 12 rounds, super middleweights

Maxim Prodan vs. Nicola Cristofori, 10 rounds, welterweights

Francesco Grandelli vs. Davide Tassi, 10 rounds, featherweights

Tobia Loriga vs. Nicholas Esposito, 10 rounds, welterweights

February 26: Perth, Australia

Kazeem Soyoye vs. Francis Chua, 10 rounds, junior lightweights

Jackson Jon England vs. Richard Lockett, 10 rounds, junior lightweights

February 27: Miami (DAZN and PPV)

Canelo Alvarez vs. Avni Yildirim, 12 rounds, for Alvarez’s WBC/WBA super middleweight title

Julio Cesar Martinez vs. McWilliams Arroyo, 12 rounds, for Martinez’s WBC flyweight title

Zhang Zhilei vs. Jerry Forrest, 10 rounds, heavyweights

Keyshawn Davis vs. Lester Brown, 4 rounds, junior welterweights

Diego Pacheco vs. Rodolfo Gomez Jr., 8 rounds, super middleweights

Alexis Espino vs. Ashton Sykes, 6 rounds, super middleweights

Marc Castro vs. Lester Brown, 4 rounds, junior lightweights

Aaron Aponte vs. Harry Gigliotti, 4 rounds, junior welterweights

Alexis Molina vs. TBA, 6 rounds, featherweights

February 27: Auckland, New Zealand (DAZN)

Joseph Parker vs. Junior Fa, 12 rounds, heavyweights

Alrie Meleisea vs. Lani Daniels, 8 rounds, female heavyweights

Nikolas Charalampous vs. Panuve Helu, 6 rounds, cruiserweights

Hemi Ahio vs. Julius Lloyd-Long, 6 rounds, heavyweights

Jerome Pampellone vs. Antz Amouta, 4 rounds, light heavyweights

David Nyika vs. Jesse Maio, 4 rounds, cuiserweights

February 27: London

Jamel Herring vs. Carl Frampton, 12 rounds, for Herring’s WBO junior lightweight title

Anthony Cacace vs. Lyon Woodstock, 12 rounds, for Cacace’s British junior lightweight title

Tommy Fury vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights

Kaisy Khademi vs. Ijaz Ahmed, 10 rounds, junior bantamweights

Nathan Heaney vs. Ryan Oliver, 10 rounds, middleweights

Sam Noakes vs. Delmar Thomas, 6 rounds, lightweights

Masood Abdulah vs. Taka Bembere, 4 rounds, junior lightweights

Amaar Akbar vs. Chris Adaway, 4 rounds, junior welterweights

Adan Mohamed vs. Brett Fidoe, 4 rounds, junior featherweights

February 27: Los Angeles (Fox/Fox Deportes)

Anthony Dirrell vs. Kyrone Davis, 12 rounds, super middleweights

February 27: Almaty, Kazakhstan (ESPN+)

Kamshybek Kunkabayev vs. Steven Ward, 10 rounds, cruiserweights

Janibek Alimkhanuly vs. TBA, 10 rounds, middleweights

Nurtas Azhbenov vs. Evgeny Smirnov, 10 rounds, lightweights

Hovhannes Bachkov vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights

Talgat Shayken vs. Evgeny Pavko, 8 rounds, welterweights

Nurdos Tolebay vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

Abay Tolesh vs. Vasily Shtyk, 8 rounds, middleweights


March 4: Guaynabo, Puerto Rico (NBC Sports Net)

Serhii Bohachuk vs. Brandon Adams, 10 rounds, junior middleweights

Danielito Zorrilla vs. Ruslan Madiyev, 10 rounds, junior welterweights

Patrick Cora vs. TBA, 8 rounds, junior middleweights

Bryan Chevalier vs. Carlos Zambrano, 10 rounds, featherweights

Fernando Vargas Jr. vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

March 4: Biloxi, Miss. (UFC Fight Pass)

John Vera vs. Cleotis Pandarvis, 8 rounds, middleweights

Christon Edwards vs. Jonathan Steele, 6 rounds, welterweights

Michael Williams Jr. vs. Julius Dyis, 6 rounds, junior welterweights

Eridson Garcia vs. Jose Miguel Diaz Valenzuela, 6 rounds, junior lightweights

Jonathan Montrel vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

Randy Blythe vs. Starr Johnson, 4 rounds, welterweights

Saben Cura vs. TBA, 4 rounds,junior lightweights

Cade Howell vs. TBA, 4 rounds, welterweights

March 5: Flint, Mich. (PPV and FITE)

Claressa Shields vs. Marie-Eve Dicaire, 10 rounds, WBC/WBO/IBF/WBA women’s junior middleweight unification

Raquel Miller vs. TBA, 10 rounds, female middleweights

Nadia Meknouzi vs. Samantha Pill, 8 rounds, female super middleweights

Logan Holler vs. Schemelle Baldin, 8 rounds, female middleweights

Danielle Perkins vs. Monika Harrison, 6 rounds, female heavyweights

March 5: Kissimmee, Fla. (Telemundo)

Yomar Alamo vs. Jesus Beltran, 10 rounds, junior welterweights

Salvador Briceno vs. Emmanuel Morales, 6 rounds, lightweights

March 5: Nantes, France

Tony Yoka vs. Joel Tambwe Djeko, 12 rounds, heavyweights

Estelle Yoka-Mossely vs. Edith Soledad Matthysse, 10 rounds, female lightweights

March 6: London (DAZN)

Alexander Povetkin vs. Dillian Whyte, rematch, 12 rounds, for Povetkin’s WBC interim heavyweight title

Ted Cheeseman vs. James Metcalf, 12 rounds, for vacant British junior middleweight title

Fabio Wardley vs. Eric Molina, 10 rounds, heavyweights

Chris Kongo vs. Michael McKinson, 10 rounds, welterweights

Campbell Hatton vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

Youssef Khoumari vs. Kane Baker, 6 or 8 rounds, junior lightweights

March 6: Feasterville, Pa.

Shinard Bunch vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights

Edgar Joe Cortes vs. Michael Stoute, 6 rounds, bantamweights

Mike Hilton vs. Twon Smith, 6 rounds, cruiserweights

Nahir Albright vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Daiyann Butt vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

Rashie Jefferson Jr.vs. TBA, 6 rounds, featherweights

Jakub Sowirko vs. Garrett Wilson, 4 rounds, cruiserweights

Nasir Mickens vs. Nathan Benichou, 4 rounds, junior lightweights

March 12: Bang Phun, Thailand (DAZN)

Srisaket Sor Rungvisai vs. Kwanthai Sithmorseng, 12 rounds, junior bantamweights

Chainoi Worawut vs. Pungluang Sor Singyu, 10 rounds, junior featherweights

Phongsaphon Panyakum vs. Karoon Jarupianlerd, 10 rounds, junior bantamweights

March 12: Plant City, Florida (Telemundo)

Jonathan Gonzalez vs. TBA, 10 rounds, flyweights

March 12: Dubai, United Arab Emirates (ESPN+)

Tyrone McKenna vs. Zhankosh Turarov, 10 rounds, junior welterweights

Lewis Crocker vs. Deniz Ilbay, 10 rounds, welterweights

Gary Cully vs. Viktor Kotochigov, 10 rounds, lightweights

March 12: Santo Domingo, Dominican Republic

Felix Valera vs. Bryan Perez, rematch, 10 rounds, light heavyweights

Erick Rosa vs. Alexis Diaz, 10 rounds, strawweights

March 13: Dallas (DAZN)

Roman “Chocolatito” Gonzalez vs. Juan Francisco Estrada, rematch, 12 rounds, WBA/WBC junior bantamweight title unification

Jessica McCaskill vs. Cecilia Braekhus, rematch, 10 rounds, for McCaskill’s WBC/IBF/WBO/WBA women’s welterweight title

Hiroto Kyoguchi vs. Axel Vega, 12 rounds, for Kyoguchi’s WBA junior flyweight title

Austin Williams vs. Aaron Coley, 8 rounds, middleweights

Otha Jones III vs. Jorge Castaneda, 8 rounds, lightweights

Raymond Ford vs. Aaron Perez, 8 rounds, featherweights

March 13: Uncasville, Conn. (Showtime)

David Benavidez vs. Ronald Ellis, 12 rounds, super middleweights

Isaac Cruz vs. Jon Fernandez 10 or 12 rounds, lightweights

Javier Flores vs. Kudratillo Abdukakhorov, 10 rounds, welterweights

March 13: Kempton Park, South Africa

Kevin Lerena vs. Bilal Laggoune, 12 rounds, heavyweights

March 18: Salinas, Puerto Rico (NBC Sports Net)

Alberto Machado vs. Hector Tanajara, 10 rounds, lightweights

Christian Mbili vs. Ievgen Khytrov, 10 rounds, super middleweights

Jose Martinez vs. Israel Gonzalez, 8 rounds, junior bantamweights

March 19: Bolton, England (ESPN+)

Karim Guerfi vs. Lee McGregor, 12 rounds, for Guerfi’s European bantamweight title

Liam Walsh vs. Paul Hyland Jr., 12 rounds, for vacant British lightweight title

March 19: Tampa, Florida (Telemundo)

Boxeo Telemundo

March 20: Fort Worth, Texas (DAZN)

Vergil Ortiz Jr. vs. Maurice Hooker, 12 rounds, welterweights

Arslanbek Makhmudov vs. Alonzo Butler, 10 rounds, heavyweights

Anabel Ortiz vs. Seniesa Estrada, 10 rounds, for Ortiz’s WBA women’s strawweight title

Luis Hernandez vs. Alex Martin, 10 rounds, junior welterweights

George Rincon vs. Luis Solis, 8 rounds, junior welterweights

Hector Valdez vs. Alberto Torres, 8 rounds, junior featherweights

Oscar Acevedo vs. James Willkins, 8 rounds, junior lightweights

Tristan Kalkreuth vs. TBA, 6 rounds, cruiserweights

March 20: Moscow

Artur Beterbiev vs. Adam Deines, 12 rounds, for Beterbiev’s IBF/WBC light heavyweight title

Alexander Besputin vs. TBA, 10 rounds, welterweights

March 20: TBA (DAZN)

Lawrence Okolie vs. Krzysztof Glowacki, 12 rounds, for vacant WBO cruiserweight title

Chantelle Cameron vs. Melissa Hernandez, 10 rounds, for Cameron’s WBC women’s junior welterweight title

Chris Billam-Smith vs. Deion Jumah, 12 rounds, for vacant British cruiserweight title

Ramla Ali vs. TBA, 6 rounds, female featherweights

Solomon Dacres vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

March 25: San Juan, Puerto Rico (NBC Sports Net)

Amanda Serrano vs. Daniela Bermudez, 10 rounds, for Serrano’s WBC/WBO women’s featherweight title

Angel “Tito” Acosta vs. TBA, 10 rounds, flyweights

March 26: Barcelona, Spain (DAZN)
Sandor Martin vs. Kay Prosper, 12 rounds, for Martin’s European junior welterweight title

Andoni Gago vs. Gavin McDonell, 12 rounds, for Gago’s European featherweight title

Sergio Garcia vs. TBA, 10 rounds, junior middleweights

Kerman Lejarraga vs. TBA, 10 rounds, welterweights

March 26: London

Akeem Ennis-Brown vs. Sam Maxwell, 12 rounds, for Ennis-Brown’s British and Commonwealth junior welterweight titles

Brad Foster vs. Alvaro Rodriguez, 10 rounds, junior featherweights

Danny Ball vs. Sam Gilley, 10 rounds, welterweights

Dennis McCann vs. Luis Moreno, 8 rounds, junior featherweights

David Adeleye vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

Jason Harty vs. TBA, 4 rounds, middleweights

Edward Donavan vs. TBA, 4 rounds, middleweights

March 26: Miami

Melvin Lopez vs. Carlos Sardinez, 10 rounds, bantamweights

March 27: London

Willy Hutchinson vs. Lennox Clarke, 12 rounds, for vacant British and Commonwealth super middleweight titles

Chris Jenkins vs. Ekow Essuman, 12 rounds, for Jenkins’ British welterweight title

Louie Lynn vs. Sebastien Perez, 10 rounds, featherweights

Nathan Gorman vs. Kristijan Krstacic, 10 rounds, heavyweights

March 27: Caracas, Venezuela

David Barreto vs. Wilbert Sarmiento, 10 rounds, junior bantamweights

March 27: Toowoomba, Australia

Herman Ene Purcell vs. Joseph Goodall, 10 rounds, heavyweights

Brandon Spain vs. Fabio Rosati, 5 rounds, junior lightweights

Jacob Wyllie vs. Mark Snook, 5 rounds, lightweights

March 31: TBA, Australia

Tim Tszyu vs. Dennis Hogan, 12 rounds, junior middleweights


April 3: Dubai, United Arab Emirates (ESPN+)

Donnie Nietes vs. TBA, 10 or 12 rounds, junior bantamweights

Albert Pagara vs. TBA, 10 or 12 rounds, junior featherweights

April 10: Uncasville, Conn. (Showtime)

Jaron Ennis vs. Sergey Lipinets, 12 rounds, welterweights

April 10: TBA (DAZN)

Conor Benn vs. Samuel Vargas, 10 rounds, welterweights

Rachel Ball vs. Shannon Courtenay, rematch, 10 rounds, for vacant WBA women’s bantamweight title

Savannah Marshall vs. TBA, 10 rounds, for Marshall’s WBO women’s super middleweight title

Felix Cash vs. TBA, 10 or 12 rounds, middleweights

Kash Farooq vs. TBA, 10 rounds, bantamweights

April 17: Quebec City

David Lemieux vs. Robert Talarek, 10 or 12 rounds, super middleweights

Simon Kean vs. Stan Surmacz, 10 or 12 rounds, heavyweights

Mathieu Germain vs. Steve Claggett, rematch, 10 rounds, junior welterweights

Artem Oganesyan vs. Josh Wagner, 10 rounds, junior middleweights

Alexandre Gaumont vs. Mikhail Miller, 4 rounds, middleweights

Bree Howling vs. Erika Jeanette Hernandez, 4 rounds, female junior featherweights

Kenny Cherry vs. Mathieu Duguay, 4 rounds, super middleweights

April 17: TBA (PPV)

Jake Paul vs. Ben Askren, 8 rounds, cruiserweights

April 17: Derry, N.H.

Kendrick Ball Jr. vs. Bryan Vera, 8 rounds, super middleweights

April 24: TBA (ESPN/ESPN Deportes)

Emanuel Navarrete vs. Christopher Diaz, 12 rounds, for Navarrete’s WBO featherweight title

Leave a comment