The updated daily fight schedule

I obsess so you don't have to

Note: If you’re a subscriber and click the headline in the schedule email you receive each Tuesday it will bring you to the Fight Freaks Unite schedule page. That page is updated daily until the new email goes out the following week.

July 26: Tokyo, Japan

Kyosuke Sawada vs. Ikuro Sadatsune, 10 rounds, bantamweights

July 29: Los Mochis, Mexico (UFC Fight Pass)

Eduardo Nunez vs. Jonathan Aguilar, 10 rounds, featherweights

Jose Valenzuela vs. Jose Vazquez, 8 rounds, junior lightweights

Jorge Lugo Cota vs. Rodrigo Felix, 6 rounds, lightweights

Nazario Castro vs. Issac Buitimea, 6 rounds, junior featherweights

Yadira Bustillo vs. Dana Fraire, 4 rounds, female junior flyweights

Ezquiel Borrero vs. Miguel Angel Nides, 4 rounds, featherweights

July 30: Mexico City (EstrellaTV)

Erick Leon vs. Juan Marces Rodriguez, 10 rounds, junior welterweights

Ernesto Salsedo vs. Alejandro Jair Gonzales, 10 rounds, junior featherweights

Jonathan Escobedo vs. Hugo Vasquez Mondragon, 8 rounds, lightweights

Elsa Al Dah vs. Pedro Alejandro Delgado Chable, 6 rounds, welterweights

Alexis de la Cruz vs. Roberto Nava Diaz Sandi, 6 rounds, junior welterweights

Leonardo Dali Angiano vs. Mario Alberto Garcia Saine, 4 rounds, middleweights

July 30: Windham, N.H. (Boston Boxing YouTube)

Evan Holyfield vs. Agustin Cicero, 6 rounds, junior middleweights

Travis Gambardella vs. Eddie Gates, 6 rounds, middleweights

James Perkins vs. Anthony Muray, 4 rounds, light heavyweights

Ryan Clark vs. Robert Bricks, 4 rounds, middleweights

Nate Balakin vs. Jader Alves De Oliveria, 4 rounds, welterweights

Kevin Walsh vs. Zachary Burhans, 4 rounds, lightweights

Kyle Cusick vs. TBA, 4 rounds, junior middleweights

Gabriel Morales vs. Kam Arnold, 4 rounds, junior welterweights

Gabriel Morales vs. Kam Arnold, 4 rounds, junior welterweights

Laquan Lewis vs. Mike Taylor, 4 rounds, middleweights

July 30: Hermosillo, Mexico

Eduardo Ramirez vs. Yair Mora, 6 rounds, junior featherweights

Rodrigo Felix vs. Oscar Ortega, rematch, 6 rounds, lightweights

Yahir Adame vs. Raul Emanuel Reyes, 4 rounds, junior lightweighs

Rodolfo Carbajal vs. Rigo Cruz Cebreros, 4 rounds, junior bantamweights

Jesus Wong vs. Mario Valdes, 4 rounds, heavyweights

July 31: Brentwood, England (DAZN)

Conor Benn vs. Adrian Grandos, 12 rounds, welterweights

Xu Can vs. Leigh Wood, 12 rounds, for Xu’s WBA “regular” featherweight title

Tommy McCarthy vs. Chris Billam-Smith, 12 rounds, for McCarthy’s European, Billam-Smith’s Commonwealth and vacant British cruiserweight title

Jack Cullen vs. Avni Yildrim, 10 rounds, super middleweights

Anthony Fowler vs. Roberto Garcia, 10 rounds, junior middleweights

Campbell Hatton vs. Jakub Laskowski, 4 rounds, lightweights

Sandy Ryan vs. Kirstie Bavington, 4 rounds, female junior welterweights

Subscribe to DAZN

July 31: Newark, N.J. (Fox/Fox Deportes)

Michael Polite Coffie vs. Gerald Washington, 12 rounds, heavyweights

James Martin vs. Vito Mielnicki Jr., rematch, 8 rounds, welterweights

Joey Spencer vs. Dan Karpency, 8 rounds, junior middleweights

Paul Kroll vs. Justin DeLoach, 10 rounds, welterweights

July 31: Atlantic City, N.J. (FloSports)

Christian Tapia vs. Mason Menard, 10 rounds, junior lightweights

Dylan Price vs. Edwin Rodriguez, 8 rounds, bantamweights

Anthony Young vs. Todd Manuel, 8 rounds, welterweights

Ricardo Caraballo vs. Harold Lopez, 6 rounds, flyweights

Emmnauel Rodriguez vs. TBA, 6 rounds, junior featherweights

Jan Carlos Rivera vs. Julio Cesar Sanchez, 6 rounds, welterweights

Jerome Conquest vs. Wilfredo Garriga, 6 rounds, lightweights

Dezmond Lucas vs. Tray Martin, 4 rounds, welterweights

Isaiah Wise vs. Alexander Charneco, 6 rounds, welterweights

July 31: Dedham, Mass.

Rayjay Bermudez vs. Bergman Aguilar, 8 rounds, junior welterweights

James Perella vs. Rakim Johnson, 6 rounds, welterweights

Francis Hogan vs. Isiah Hart, 6 rounds, middleweights

Troy Anderson Jr. vs. TBA, 4 rounds, featherweights

Eric Goff Ward vs. Austin Reed, 4 rounds, welterweights

Jonathan De Pina vs. Mike Fowler, 4 rounds, lightweights

James Murrin vs. Maycow Oller, 4 rounds, welterweights

Alex Rivera vs. Richard Bernard, 4 rounds, junior lightweights

Bernard Joseph vs. Francisco Neto, 4 rounds, cruiserweights

July 31: Hamilton, Scotland

Nathaniel Collins vs. Felix Williams, 12 rounds, for vacant Commonwealth featherweight title

Dean Sutherland vs. Jose Antonio Delgado Velazquez, 10 rounds, welterweights

Billy Stuart vs. Alejandro Jair Gonzalez, 10 rounds, junior featherweights

July 31: Eggenstein-Leopoldshafen, Germany

Petro Ivanov vs. Rafael Amarillas Ortiz, 12 rounds, super middleweights

Karen Chukhadzhian vs. Roberto Arriaza, 10 rounds, welterweights

Andrii Velikovskyi vs. Jose de Jesus Macias, 10 rounds, middleweights

Simon Zachenhuber vs. Pavel Albrecht, 8 rounds, super middleweights

Victor Ionascu vs. Roland Hamar, 6 rounds, junior middleweights

Tom Sander vs. TBA, 4 rounds, lightweights

Ali Aykut vs. Mozes Vasarhelyi, 4 rounds, junior welterweights

July 31: East London, South Africa

Gideon Buthelezi vs. Sabelo Ngebinyana, 12 rounds, junior bantamweights


August 3: New York (FITE)

Michael Hunter vs. Mike Wilson, 10 rounds, heavyweights

Chris Algieri vs. Mikkel LesPierre, 10 rounds, junior welterweights

Eric Walker vs. Ivan Golub, 10 rounds, welterweights

Joe Ward vs. Tony Williams, 6 rounds, light heavyweights

Christina Cruz vs. Indeya Smith, 4 rounds, female flyweights

Matthew Tinker vs. Michael Rycraft, 4 rounds, light heavyweights

Harley Mederos vs. William Flenoy, 4 rounds, lightweights

Robert Sabbagh vs. Cleveland Billingsly III, 4 rounds, heavyweights

Aaron Aponte vs. Gerardo Gonzalez, 4 rounds, junior welterweights

Nikoloz Sekhniashvili vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

August 6: Belfast, Northern Ireland (ESPN+)

Michael Conlan vs. TJ Doheny, 10 rounds, junior featherweights

Lee McGregor vs. Vincent Legrand, 12 rounds, for McGregor’s European bantamweight title

Tyrone McKenna vs. Jose Felix, 10 rounds, junior welterweights

Paddy Donovan vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Sergei Gorokhov vs. Padraig McCrory, 10 rounds, super middleweights

Sean McComb vs. Vincente Martin Rodriguez, 8 rounds, lightweights

James McGivern vs. Ed Harrison, 6 rounds, junior lightweights

Fearghus Quinn vs. Dwaine Grant, 6 rounds, middleweights

Callum Bradley vs. Stefan Nicolae, 4 rounds, junior lightweights

Cain Lewis vs. Carlos Arroyo, 4 rounds, junior lightweights

August 6: Windham, N.H. (Boston Boxing YouTube)

Brandon Berry vs. Travis Casetellon, 10 rounds, welterweights

Amanda Pavone vs. Jaica Pavilus, 4 rounds, female junior featherweights

Kris Jacobs vs. Joshua Raineri, 6 rounds, junior middleweights

Kody Kobowski vs. Montoyia Swilling, 4 rounds, middleweights

Josh Alvarado vs. Dan Cormier, 4 rounds, junior featherweights

James Torney vs. Thomas Hawkins, 4 rounds, heavyweights

Dustin Reinhold vs. Ubaldo Lara, 4 rounds, welterweights

August 6: Merida, Mexico

Zaid Rejon vs. Carlos Garcia, 6 rounds, junior lightweights

Nestor Lopez Jr. vs. Pedro Gonzalez, 8 rounds, junior featherweights

Ivan Rosado vs. Sergio Acosta, 6 rounds, junior welterweights

August 7: Brentwood, England (DAZN)

Kid Galahad vs. Jazza Dickens, 12 rounds, for vacant IBF featherweight title

Fabio Wardley vs. Nick Webb, 10 rounds, heavyweights

Alen Babic vs. Mark Bennett, 6 or 8 rounds, heavyweights

Ebanie Bridges vs. Bec Connolly, 8 rounds, female bantamweights

Ellie Scotney vs. TBA, 6 rounds, female junior featherweights

Johnny Fisher vs. Josh Sandland, 4 rounds, heavyweights

Aqib Fiaz vs. TBA, 6 or 8 rounds, lightweights

Subscribe to DAZN

August 7: Minneapolis (Fox and Fox Deportes)

Cody Crowley vs. Gabriel Maestre, 12 rounds, for vacant WBA interim welterweight title

Eimantas Stanionis vs. Luis Collazo, 10 rounds, welterweights

Devon Alexander vs. Lucas Santamaria, 10 rounds, welterweights

Yoelvis Gomez vs. Brian Mendoza, 10 rounds, junior middleweights

August 7: Springfield, Mass (UFC Fight Pass)

Kendrick Ball Jr. vs. Tyi Edmonds, 8 rounds, super middleweights

Jeffrey Torres vs. Josh Wagner, 6 rounds, welterweights

Jalen Renaud vs. Joe Wilson Jr., 6 rounds, junior middleweights

Jose Carlos Rivera vs. Mitch Louis-Charles, 6 rounds, junior middleweights

Joshua Orta vs. TBA, 6 rounds, featherweights

Khiry Todd vs. TBA, 4 rounds, welterweights

Isaiah Cruz vs. TBA, 4 rounds, junior lightweights

Stevie Jane Coleman vs. TBA, 4 rounds, welterweights

August 7: Plant City, Fla.

Meng Fanlong vs. Victor Fonseca Calderas, 10 rounds, light heavyweights

Daniel Araujo Figueiredo vs. Chauncey Grace, 8 rounds, lightweights

Logan Holler vs. Chevelle Hallback, 8 rounds, female junior middleweights

Brian Cannady vs. Danny Flores, 6 rounds, bantamweights

Mandeep Jangra vs. Marcello Williams, 4 rounds, lightweights

August 7: Philadelphia

Michael Lee vs. Romain Tomas, 6 rounds, welterweights

Charles Brewer Jr. vs. Carl Murphy, 4 rounds, light heavyweights

August 13: Kissimmee Fla. (Telemundo)

Boxeo Telemundo

August 13: Dubai, United Arab Emirates

Austin Trout vs. Alejandro Davila, 10 rounds, junior middleweights

Mike Perez vs. Tony Salam, 12 rounds, cruiserweights

Christian Thun vs. Lucas Browne, 10 rounds, heavyweights

Anthony Sims Jr. vs. Hernan David Perez, 12 rounds, super middleweights

Bekman Soylybayev vs. Ramiro Cesena, 8 rounds, junior lightweights

Fernando Martinez vs. Gonzalo Garcia Duran, 8 rounds, junior bantamweights

Abdelghani Saber vs. Brendon Denes, 6 rounds, junior middleweights

Younes Zarraa vs. TBA, 6 rounds, lightweights

Ramona Graeff vs. Karina Kopinska, 4 rounds, female lightweights

July 24: Goeppingen, Germany

Firat Arslan vs. Ruben Eduardo Acosta, 12 rounds, cruiserweights

Huseyn Cinkara vs. Erdogan Kadrija, 10 rounds, cruiserweights

Ali Kiydin vs. Dorde Tomic, 8 rounds, heavyweights

Edi Delibaltaoglu vs. Jacek Krzysztof Piatek, 8 rounds, heavyweights

Ibrahima Diallo vs. Nikolozi Gviniashvili, 8 rounds, super middleweights

Andy Hoeschler vs. Slavisa Simeunovic, 8 rounds, cruiserweights

August 14: Frisco, Texas (DAZN)

Vergil Ortiz Jr. vs. Egidijus Kavaliauskas, 12 rounds, welterweights

Roger Gutierrez vs. Rene Alvarado, third fight, 12 rounds, Gutierrez’s WBA “regular” junior lightweight title

Felix Alvarado vs. Erick Lopez, 12 rounds, for Alvarado’s IBF junior flyweight title

Pablo Cesar Cano vs. Danielito Zorrilla, 10 rounds, junior welterweights

Alex Martin vs. Josec Ruiz, 10 rounds, junior welterweights

George Rincon vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

Leonardo Baez vs. Hector Valdez, 10 rounds, junior featherweights

Alex Rincon vs. Sonny Duversonne, 8 rounds, junior middleweights

Subscribe to DAZN

August 14: Carson, Calif. (Showtime)

John Riel Casimero vs. Guillermo Rigondeaux, 12 rounds, for Casimero’s WBO bantamweight title

Antonio Russell vs. Emmanuel Rodriguez, 12 rounds, for vacant WBA interim bantamweight title

Rau’shee Warren vs. Damien Vazquez, 10 rounds, bantamweights

August 14: Tulsa, Okla. (ESPN/ESPN Deportes/ESPN+)

Joshua Franco vs. Andrew Moloney, third fight, 12 rounds, for Franco’s WBA “regular” junior bantamweight title

Arnold Barboza Jr. vs. Antonio Moran, 10 rounds, junior welterweights

Nico Ali Walsh vs. TBA, 4 rounds, middleweights

Jason Moloney vs. Joshua Greer Jr., 10 rounds, bantamweights

Trey Lippe Morrison vs. TBA, 6 rounds, heavyweights

Karlos Balderas vs. TBA, 6 rounds, junior lightweights

August 14: Brentwood, England (DAZN)

Joshua Buatsi vs. Richard Bolotniks, 12 rounds, light heavyweights

Savannah Marshall vs. TBA, 10 rounds, for Marshall’s WBO women’s middleweight title

Shannon Courtenay vs. Jamie Mitchell, 10 rounds, for Courtenay’s WBA women’s bantamweight title

Raymond Ford vs. Reece Bellotti, 8 rounds, featherweights

Michael McKinson vs. Przemyslaw Runowski, 10 rounds, welterweights

Felix Cash vs. TBA, 12 rounds, for Cash’s Commonwealth middleweight title

Kash Farooq vs. TBA, 10 rounds, bantamweights

Tasha Jonas vs. TBA, 6 rounds, female middleweights

Hopey Price vs. TBA, 6 rounds, featherweights

Subscribe to DAZN

August 14: Corona, Calif. (Thompson Boxing YouTube/Facebook)

Ruben Torres vs. Richard Zamora, 8 rounds, lightweights

Humberto Rubalcava vs. Eros Correa, 8 rounds, junior featherweights

Israel Mercado vs. Eduardo Rafael Reyes, 6 rounds, junior welterweights

Louie Lopez vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Nelson Oliva vs. Antonio Duarte, 4 rounds, middleweights

Lazaro Vargas vs. Alexis Alvarado, 4 rounds, bantamweights

August 14: Worcester, Mass.

Cassius Chaney vs. Shawndell Winters, 10 rounds, heavyweights

Richie Rivera vs. TBA, 8 rounds, cruiserweights

Enrique Collazo vs. TBA, 8 rounds, super middleweights

Wilfredo Pagan vs. Augustine Mauras, 6 rounds, junior welterweights

Vincenzo Carita vs. TBA, 8 rounds, cruiserweights

Bryan Daniels vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

Angel Gonzalez vs. TBA, 4 rounds, bantamweights

Demek Edmonds vs. TBA, 4 rounds, cruiserweights

Eslih Owuso vs. Vincent Floyd, 4 rounds, junior middleweights

Jelame Garcia vs. Leonardo Silva, 4 rounds, super middleweights

Jonsiel Castro vs. Anthony Everett, 4 rounds, junior middleweights

Bobby Harris III vs. Juan Celin Zapata, 4 rounds, super middleweights

August 14: Marbella, Spain

Andoni Gago vs. Karim Guerfi, 12 rounds, for Gago’s European featherweight title

August 14: Savonlinna, Finland

Edis Tatli vs. Gianluca Ceglia, 12 rounds, for vacant European lightweight title

August 19: Bella Vista, Panama

Jaime Arboleda vs. Jonathan Victor Barros, 10 rounds, junior lightweights

Darvin Galeano vs. Francisco Lopez Corrales, 10 rounds, lightweights

Sebastian Horacio Papeschi vs. Dormedes Potes, 10 rounds, middleweights

August 20: El Cajon, Calif. (UFC Fight Pass)

Kali Reis vs. Diana Prazak, 10 rounds, for Reis’ WBA women’s junior welterweight title

Mary McGee vs. Victoria Bustos, 10 rounds, for McGree’s IBF/vacant WBO women’s junior welterweight title

Alma Ibarra vs. Kandi Wyatt, 8 rounds, women’s welterweights

Elvis Garcia vs. Rafael Rios, 8 rounds, heavyweights

August 20: Mexico City (Telemundo)

Boxeo Telemundo

August 21: Las Vegas (Fox PPV)

Errol Spence Jr. vs. Manny Pacquiao, 12 rounds, for Spence’s IBF/WBC welterweight title

Yordenis Ugas vs. TBA, 12 rounds, for Ugas’ WBA welterweight title

August 21: Hamburg, Germany

Zhan Kossobutskiy vs. Joey Dawejko, 12 rounds, heavyweights

Jose Larduet vs. Santander Silgado, 10 rounds, heavyweights

Rostam Ibrahim vs. Chico Kwasi, 8 rounds, light heavyweights

Dilar Kisikyol vs. TBA, 8 rounds, lightweights

Elvir Sendro vs. Istvan Zeller, 6 rounds, cruiserweights

Sevak Miroyan vs. TBA, 6 rounds, welterweights

Alexander Chupil vs. Peter Orlik, 6 rounds, light heavyweights

Freddy Kiwitt vs. TBA, 6 rounds, welterweights

August 27: TBA (EstrellaTV)

Boxeo EstrellaTV

August 27: Plant City, Fla. (Telemundo)

Boxeo Telemundo

August 28: Phoenix (Showtime)

David Benavidez vs. Jose Uzcategui, 12 rounds, WBC super middleweight eliminator

August 28: Birmingham, England

Akeem Ennis-Brown vs. Sam Maxwell, 12 rounds, for Brown’s British and Commonwealth junior welterweight titles

Anthony Cacace vs. Lyon Woodstock, 12 rounds, for Cacace’s British junior lightweight title

Ijaz Ahmed vs. Kaisy Khademi, rematch, 12 rounds, for vacant British junior bantamweight title

Anthony Yarde vs. TBA, 10 rounds, light heavyweights

Liam Davies vs. TBA, 10 rounds, bantamweights

Nathan Heaney vs. TBA, 10 rounds, middleweights

Eithan James vs. TBA, 6 rounds, junior welterweights

Willo Hayden vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

Ezra Taylor vs. TBA, 4 rounds, light heavyweights

Macauley Owen vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

August 29: Cleveland (Showtime PPV)

Jake Paul vs. Tyron Woodley, 8 rounds, cruiserweights

Amanda Serrano vs. Yamileth Mercado, 10 rounds, for Serrano’s WBC/WBO women’s featherweight title

Charles Conwell vs. Mark DeLuca, 10 rounds, junior middleweights

Montana Love vs. TBA, 10 rounds, junior welterweights

September 1: Tokyo

Kazuto Ioka vs. Francisco Rodriguez Jr., 12 rounds, for Ioka’s WBO junior bantamweight title

September 4: Leeds, England (DAZN)

Mauricio Lara vs. Josh Warrington, rematch, 12 rounds, featherweights

Katie Taylor vs. Jennifer Han, 10 rounds, for Taylor’s WBC/WBO/IBF/WBA women’s lightweight title

Jovanni Straffon vs. Maxi Hughes, 12 rounds, lightweights

Subscribe to DAZN

September 4: Washington, D.C.

Dusty Hernandez-Harrison vs. TBA, 10 rounds, light heavyweights

Demond Nicholson vs. Decarlo Perez, 8 rounds, super middleweights

Sam Crossed vs. TBA, 6 rounds, light heavyweights

Christopher Arnold vs. TBA, 4 rounds, heavyweights

Donnell Poe vs. TBA, 4 rounds, lightweights

Rianna Rios vs. TBA, 4 rounds, female bantamweights

Cornell Hines vs. TBA, 4 rounds, welterweights

September 4: Huntington, N.Y.

Star Boxing

September 10: Tucson, Ariz. (ESPN+)

Oscar Valdez vs. Robson Conceicao, 12 rounds, for Valdez’s WBC junior lightweight title

Gabriel Flores Jr. vs. Luis Alberto Lopez, 10 rounds, junior lightweights

Junto Nakatani vs. Angel Acosta, 12 rounds, for Nakatani’s WBO flyweight title

Xander Zayas vs. TBA, 6 rounds, junior middleweights

Raymond Muratalla vs. TBA, 8 rounds, lightweights

Lindolfo Delgado vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights

Rene Tellez Giron vs. TBA, 8 rounds, junior lightweights

Omar Aguilar vs. TBA, 8 rounds, junior welterweights

September 10: Paris (ESPN+)

Tony Yoka vs. Petar Milas, 10 or 12 rounds, heavyweights

Igor Mikhalkin vs. Mathieu Bauderlique, 12 rounds, for vacant European light heavyweight title

Dylan Charrat vs. Kerman Lejarraga, 12 rounds, for vacant European junior middleweight title

Hugo Micallef vs. TBA, 4 rounds, junior welterweights

September 10: Kyoto, Japan

Kenshiro Teraji vs. Masamichi Yabuki, 12 rounds, for Teraji’s WBC junior flyweight title

September 11: Los Angeles (Triller Fight Club PPV and FITE)

Oscar De La Hoya vs. Vitor Belfort, 8 rounds, light heavyweights

September 11: TBA (Showtime)

Stephen Fulton Jr. vs. Brandon Figueroa, 12 rounds, WBO/WBC/WBA “regular” junior featherweight unification

September 11: London

Sunny Edwards vs. Jayson Mama, 12 rounds, for Edwards’ IBF flyweight title

September 18: Madrid, Spain

Sergio Martinez vs. Brian Rose 10 rounds, middleweights

Juan Hinostroza vs. Angel Moreno, 12 rounds, for vacant European flyweight title

September 24: TBA (EstrellaTV)

Boxeo EstrellaTV

September 25: London (DAZN)

Anthony Joshua vs. Oleksandr Usyk, 12 rounds, for Joshua’s WBO/IBF/WBA heavyweight title

Subscribe to DAZN


October 9: Las Vegas (ESPN-Fox PPV)

Tyson Fury vs. Deontay Wilder, third fight, for Fury’s lineal/WBC heavyweight title

Efe Ajagba vs. Frank Sanchez, 10 rounds, heavyweights

Robert Helenius vs. Adam Kownacki, rematch, 12 rounds, WBA heavyweight eliminator

Jared Anderson vs. Vladimir Treshkin, 8 rounds, heavyweights

Edgar Berlanga vs. TBA, 8 rounds, super middleweights

October 29: TBA (EstrellaTV)

Boxeo EstrellaTV


November 26: TBA (EstrellaTV)

Boxeo EstrellaTV


December 11: New York (ESPN/ESPN Deportes/ESPN+)

Top Rank Boxing

December 17: TBA (EstrellaTV)

Boxeo EstrellaTV

Leave a comment

Share Fight Freaks Unite

Subscribe to DAZN